W Internecie, na wielu portalach poświęconych tematyce Zdrowia, znaleźć można informacje dotyczące szeroko rozumianej problematyki chorób nowotworowych. Warto Wiedzieć to miejsce, w którym prezentujemy wybrane artykuły, zasługujące naszym zdaniem na uwagę. Polecamy…

 

Nowe testy do diagnozowania nowotworów. Co to oznacza w praktyce?

|   Świat nauki

Testy umożliwią większej liczbie pacjentów dostęp do odpowiedniego leczenia raka we właściwym czasie” – powiedział Vishal Sikri, prezes działu onkologii firmy Invitae zajmującej się genetyką medyczną. Mowa o testach FusionPlex Dx® i LiquidPlex Dx™, która zostały wprowadzone na europejski rynek.

Zgodnie z dzisiejszym ogłoszeniem, Invitae wprowadza najwyższej jakości produkty CE-IVD, umożliwiające europejskim patologom i onkologom efektywne i szybkie uzyskiwanie kluczowych informacji, wpływających na terapię onkologiczną.

Uwolnienie potencjału ludzkiego genomu

"Jest to duży krok w kierunku realizacji naszej misji, którą jest wprowadzenie kompleksowych informacji genetycznych do głównego nurtu medycyny - powiedział Vishal Sikri.

Jak dodał, "jest to szczególnie istotne w Europie, gdzie większość badań molekularnych wykonywanych jest lokalnie w zdecentralizowanych placówkach szpitalnych".

„Poprawa dostępu pacjentów do naszej oferty poprzez partnerstwa, takie jak to z Invitae, przyczynia się do realizacji naszej misji polepszania zdrowia ludzi poprzez uwolnienie potencjału tkwiącego w ludzkim genomie” - powiedział Joydeep Goswami, dyrektor ds. strategii i rozwoju spółki w Illumina.

Goswami pogratulował "Invitae istotnego osiągnięcia, jakim jest wprowadzenie pierwszych paneli CE-IVD do diagnostyki nowotworów".

Jak działa test?

"Medycyna precyzyjna w ostatnich latach zapewnia coraz lepsze rezultaty leczenia wielu pacjentów onkologicznych" - powiedział Sikri.

Jak dodał, "dziedzina patologii molekularnej nigdy nie była tak ważna, jak teraz, gdy walka z rakiem przenosi się na pole onkologii precyzyjnej i terapii celowanych opartych o badania genomu".

„Jednocześnie, dostęp do tych rozwijających się w zawrotnym tempie metod terapii nie jest gwarantowany na całym świecie” - stwierdził Vishal Sikri.

Opracowanie: Paweł Kmiecik
Źródło: RMF TWOJE ZDROWIE
twojezdrowie.rmf24.pl/choroby/nowotwory/news-nowe-testy-do-diagnozowania-nowotworow-co-to-oznacza-w-prakt,nId,5836507
 

Projekt pn. „Profilaktyka chorób nowotworowych w Nowym Sączu oraz w powiecie nowosądeckim realizowana w Szpitalu Specjalistycznym im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu” dofinansowany jest ze środków MFEOG oraz NMF w ramach Programu PL07/13.